O stowarzyszeniu

Bydgoska Rodzina Katyńska rozpoczęła swą działalność 13 lutego 1990 r. w Klubie Dziennikarza na ul. Sielanka w Bydgoszczy.

Inicjatorkami powołania stowarzyszenia były uczestniczki pielgrzymki odbywającej się w październiku 1989 r. do mogił polskich oficerów pomordowanych na Wschodzie: Gabriela Jaraczewska, Danuta Rumfeld, Barbara Fołtyn – Roganowicz i Gabriela Gajdel – Tomaszewska.

Na pierwszym spotkaniu obecnych było zaledwie 15 osób, z czasem jednak  przybywało wdów i dzieci po Katyńczykach,  dla których Stowarzyszenie stało się wspólnotą pamięci o ojcach pomordowanych przez NKWD  i żywym dowodem „prawdy katyńskiej”.

9 czerwca 1992 roku Bydgoska Rodzina Katyńska została wpisana do rejestru stowarzyszeń i tym samym rozpoczęła formalną działalność, liczyła  wówczas 142 członków w tym 38 wdów. Bydgoska

Rodzina Katyńska ma swoją siedzibę w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych przy ulicy Sułkowskiego 52 A w Bydgoszczy.

Posiedzenia Zarządu odbywają się w drugą środę miesiąca w godz. 11.00-12.30, oprócz lipca i sierpnia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do osobistego kontaktu lub pod numerami telefonów w zakładce Zarząd Stowarzyszenia.

Rodzina Katyńska w Bydgoszczy

Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych